(сн. Sportsimages.bg)

Момчетата на Шампион 2006 до 14 завършиха без загуба в региона

March 24, 2015 | Superbasket.bg

Съставът на Шампион 2006 спечели второ драматично дерби за втори пореден кръг, който бе и последен от шампионата на 14-годишните момчета. Съперник бе Левски, а след много оспорван мач победата прилегна на момчетата на Лъчо Коцев с крайното 58-55, пише Superbasket.bg.

По този начин Шампион 2006 единствен завърши без загуба в региона за сезона и ще бъде домакин на зона с цел класиране на финали. Левски от своя страна остана извън тройката, а на този състав е нужна победа в един отложен мач със Славия, за да завърши на четвъртото място. Победа на Славия в тази среща с 3 и повече точки ще ги направи четвърти за сметка на Левски, а двубоят е в петък в зала Триадица от 13.00 часа.

БУБА баскетбол спечели с 86-66 срещу Лукойл Академик и завърши на второто място, докато съперникът им е пети.

Третото място е за Академик 17, момчетата на които не срещнаха особена съпротива от Спортни таланти и ги надиграха с 87-50, а Славия надигра със 69-65 ЦСКА и ги остави като единствен отбор без победа в региона за сезон 2014/15 за тази възраст – 0 победи и 13 загуби.

Мачовете за момчета до 12 и юноши до 19 години приключиха, за момчетата до 14 остава този отложен мач между Славия и Левски в първата осмица, както и три мача от втората шестица, а за кадети има последен кръг идната събота в залата на стадион Българска армия. С това всички срещи за подрастващи в мъжка част в регион Витоша ще приключат. Следват изчакване на останалите региони и от БФБ ще направят разпределение за зоналните квалификации преди финалите. За тях ще бъдете своевременно информирани след като бъдат анонсирани.