Гергана Иванова (сн. Sportsimages.bg)

Шампион 2006 победи домакините от Балкан и остана непобеден в групата си

May 03, 2015 | Bgbasket.com

Девойките на Шампион 2006 спечелиха втора поредна победа на финалния турнир за девойки до 19-годишна възраст в Ботевград. Момичетата на Таня Гатева се наложиха днес над домакините от Балкан с 62-41 в мач от група В, след като доминираха убедително през целия двубой. Ботевградчанки допуснаха цели 37 грешки в двубоя, в следствие на което столичният тим отбеляза повече от половината си точки – 33. Така до момента тимът от София остава без поражение, след като и вчера надигра категорично тима на Тони 7 с 67-41 Утре от 16.00 часа в голямото дерби Шампион 2006 ще срещне двугия непобеден тим в групата – Септември 97. За Балкан това бе втора загуба, тъй като и в първия ден де отстъпиха на другия столичен тим с 69-83. Утре момичетата на Михаил Михайлов ще се изправят от 18.00 часа срещу Тони 7 , за да търсят първи успех.

Тимът на Шампион 2006 поведе още в първата минута на мача и до края не допусна обрат нито веднъж. След първия период момичетата на Таня Гатева имаха аванс от 5 точки при 13-8, а по-натам постепенно увеличаваха водачеството си. Последва серия от 15-5 в началото на втората част, след която девойките на столичния тим лесно си осигури двуцифрен аванс на почивката. През второто полувреме девойките от Балкан не успяха да подобрят играта си и допуснаха още по-сериозен обрат. След третата част пасива им бе почти 20 точки, като той се запази такъв и до края на мача.

Момичетата на Балкан допуснаха страшно много грешки - цели 37 срещу 10 по-малко на своя съперник. Момичетата на Таня Гатева се възползваха максимално от това и реализираха 33 точки в следствие на това. Те откраднаха и 14 топки повече от Балкан – 25 срещу 11 на противника.

Националката Гергана Иванова, която този сезон бе част и от женския тим на Левски, бе най-резултатна за успеха на Шампион 2006 със 17 точки и 8 борби, а 13 отбеляза Марина Адамова. Петя Бояджиева реализира 10, а Евгения Нацкина приключи срещата с 10 откраднати, 8 борби и 9 точки.

За Балкан отново най-резултатна бе националката Карина Константинова с 12 точки.