Шампион 2006 (Botevgrad.com)

Шампион 2006 обърна Левски и отиде на финал при девойките

May 05, 2015 | Viasport.bg

Шампион 2006 е първият финалист на държавното първенство по баскетбол за девойки (U19). В полуфинала момичетата на Таня Гатева се справиха с Левски с резултат 59:48 и ще спорят за златото утре.

Силна трета част се оказа решителна за успеха, като в нея Шампион обърна резултата в своя полза и до края водеше.

Левски започна силно мача и вкара първите 8 точки в него. След това "сините" водеха дълго време, като ту се откъсваха, ту позволяваха разликата да падне до 1-2 точки.

В крайна сметка по средата на третата част Шампион започна серия от 9:0, с която тимът излезе напред с 3 т. за първи път в мача, след което Левски все пак успя да изравни. Шампион обаче завърши третата четвърт с 8:0 и се откъсна сериозно напред, а в последната четвърт удържа преднината и спечели.

С много силно второ полувреме Евгения Нацкина бе най-резултатна за победителките с 20 точки. Петя Бояджиева добави 13 точки, а Марина Адамова вкара 12.

За "сините" с по 14 точки се отчетоха Вили Крачолова и Деляна Антонова.

В другия полуфинал играят Септември и Черно море Одесос.