(сн. Sportsimages.bg)

Четвърто място за юношите на Шампион 2006

May 18, 2015 | Bgbasket.com

Левски спечели бронзовите медали на финалите за юноши (19). В битка за третото място "сините" надиграха Шампион 2006 със 75-64 след здрав мач между двата отбора. Левскарите водеха през почти цялото време, а решаващо се оказа началото на последната четвърт, което им даде добър аванс.

И двата отбора започнаха много здраво, а малко след средата на първата част Левски успя да се откъсне. "Сините" дръпнаха и известно време водеха с 6-7 точки, като за кратко Шампион свали до 2. Мачът продължи така и до почивката, а и до средата на третата четвърт. Тогава Шампион направи серия от 7-1 и изравни, като Левски все пак излезе напред с 2 след 30 минути игра.

С началото на последната четвърт "сините" заключиха коша си и Шампион нямаше точки в първите пет минути. За това време левскарите съумяха да отбележат 7 и така се откъснаха с 9 напред. С 4 поредни точки на Йордан Минчев Левски поведе и с 10 при 3.14 до края и на практика това реши срещата.

Даниел Запрянов и Дейвид Казашки записаха по 18 точки за победителите, а с 13 и 8 борби се включи Спас Николов. За Шампион по 19 вкараха Николай Асенов и Николай Титков.

Bgbasket.com

Кадетите не успяха срещу Левски

June 10, 2016 | Bgbasket.com
Втори пореден успех пък записа отборът на Левски. "Сините" този път надиграха Шампион 2006 със 77:41 като се представиха по-добре през цялото време. Левскарите поведоха от самото начало, като нито за момент Шампион ...
Баскетболен празник По пътя на Шампионите се проведе под егидата на БК Шампион 2006