(сн. Sportsimages.bg)

Убедително начало за кадетките на Шампион 2006

June 04, 2015 | Bgbasket.com

Шампион 2006 и Рилски спортист записаха победи в първите си мачове от група А на държавното първенство за кадетки до 16 години, което започна днес в тренировъчната зала на „Арена Армеец”. Самоковки се наложиха над Балкан с 54-45, а Шампион срещна Септември 97 в столично дерби, в което обаче нямаше интрига.

През първите 8 минути на мача Рилски и Балкан бяха много равностойни, но първият период завърши със серия от 7-0 за самоковки. Равностойната игра от началото на срещата се запази до почивката, а с това и разликата. Самоковки продължиха да водят след подновяването на играта, като разликата им стана двуцифрена, но до края на третия период Балкан я намали само на 5 точки. В началото на заключителната десетка Рилски водеше само с 3 точки, но направи серия от 9-0, с която реши мача в своя полза. Тимът се откъсна в резултата и запази комфортен аванс до края.

Моника-Лъки Радойкова записа дабъл дабъл от 16 точки и 11 борби за успеха на отбора си, 13 плюс 9 записа Росица Мирчева, а с 12 точки се отчете Валентина Клисарска. За Балкан 19 точки и 9 борби регистрира Карина Константинова, а 12 плюс 9 – Преслава Колева.

Шампион 2006 пък надигра Септември 97 с резултат 76-48. Началото на двубоя бе по-равностойно, но в един момент по-добрият отбор се показа като такъв и след здрава преса по терена спечели убедително.