(сн. Десислав Мераков)

Шампион 2006 стигна до финала при 14-годишните

June 27, 2015 | Viasport.bg

Шампион 2006 е вторият финалист на първенството за момчета (14). Във втория полуфинал тимът срещна Доростол и спечели с 58-45. Така утре от 15.15 Шампион 2006 ще спори за титлата с Черно море Порт Варна, като двата отбора вече бяха в една група и столичани спечелиха с 2 точки. Доростол пък допусна първа загуба на шампионата, а утре ще играе с БУБА за бронза. И двата двубоя ще се излъчват пряко в BGbasket.com, Sportmedia.tv и Viasport.bg.

Двубоят започна по-добре за Доростол, които взеха аванс при първите петици. Силистренци поведоха с цели 13 точки, но при вторите петици Шампион имаше превес и намали до само 3. След паузата Шампион тръгна по-добре, обърна резултата в третата част и в последната удържа преднината си, за да триумфира.

Васил Мераков завърши с 20 точки за победителите, а за силистренци Калоян Лазаров вкара 16.

Доростол: К. Костадинов 6, Д. Хърватев 2, Т. Димитров 0, Е. Михалев 5, К. Стоянов 2, И. Неделчев, Т. Русев 6, П. Димов, Калев, К. Лазаров 16, В. Добрев 8
Ст. треньор: Светлана Тодорова

Шампион 2006: С. Мартинов 0, К. Паисиев 0, Н. Давидов 0, М. Ацев 12, М. Тодоров 0, В. Мераков 20, С. Кайнаров 0, М. Данчев 0, Ив. Ляев 7, К. Икономов 14, Р. Осиковски 0, К. Дочев 5

Шампион 2006 спечели драма от финалите за момчета U14
Ясен е жребият за финалите за момчета (14)
Чакъров и Тонев в националния отбор за кадети
Финалите за 14-годишни момичета и момчета ще се играят следващата седмица в София