(сн. Десислав Мераков)

Шампион 2006 триумфира с титлата по баскетбол при 14-годишните момчета

June 28, 2015 | Bgbasket.com

Шампион 2006 е шампион на България за момчета до 14 годишна възраст. В днешния финал на държавното първенство в зала „Румен Пейчев” баскетболистите на Лъчезар Коцев победиха Черно море Порт Варна с 57:49 в интересен мач, излъчен на живо в BGbasket.com, Viasport.bg и Sportmedia.tv. Това е първа титла на формация на Шампион 2006 в мъжкия профил както за сезона, така и в историята на клуба.

Черно море започна мача със серия от 8-0, което позволи на тима да контролира играта през първата част, след която водеше със 17:6. Варненци продължиха да водят с десетина точки през повечето време до почивката. В самия край на полувремето обаче Васил Мераков вкара 6 поредни точки и приближи тима си само на 5 от съперника – 21:26 на почивката.

Шампион 2006 започна второто полувреме страхотно и много бързо обърна резултата със серия от 10-0. След четири поредни тройки, три от които на Мирон Ацев, софиянци дръпна напред с 37:31. Баскетболистите на Шампион 2006 продължиха да контролират играта до края на третата част, когато преднината им стана цели 10 точки за 45:35 след 24:9 през третия период. Доста грешки на двата отбора в началото на заключителната десетка доведоха до ниска резултатност и запазване на статуквото. Шампион запази хладнокръвие до края на срещата и поддържаше преднината си, за да стигне до победата и златните медали.