Viasport.bg
Viasport.bg

Шампион 2006 взе дербито при 14-годишните срещу БУБА

November 29, 2015 | Viasport.bg

Шампион 2006 спечели дербито на група А на първенството за момчета (14) в регион Витоша. Тимът осъществи страхотен обрат срещу БУБА баскетбол и победи със 74-69, като така нанесе първа загуба на съперника.

БУБА се откъсна напред с двуцифрена разлика в третата част, а поддържаше такава и в последната. При 2.46 до края тимът водеше с 9 точки, а тогава най-добрият за Шампион до момента - Кристиян Икономов удари главата си и трябваше да напусне терена. В този момент обаче на сцената излезе Константин Паисиев, който надъха здраво съотборниците си в прекъсванета, след което самият той победи съперника. Само за 1 минута и 45 секунди Паисиев отбеляза четири поредни тройки, с които обърна резултата до +3 за Шампион, а в последните 61 секунди отбеляза и четири наказателни удара, с които подпечата успеха.

Общо в срещата Паисиев отбеляза 31 точки, 21 от които само в последната четвърт, докато Икономов се отчете с 27 точки. За бубите с Александър Витанов отбеляза 20 точки, а 18 добави Лъчезар Тошков.

В другата среща от деня Левски взе първа победа след 50-42 над Академик 17, който пък остана без успех. "Сините" водеха с една точка на почивката, а с добро начало на второто полувреме се откъснаха. След това те поддържаха разлика от десетина точки и така се поздравиха с победата.

Последният кръг за тази година е на 5 декември (събота). Тогава в зала "Триадица" ЦСКА играе с Академик 17, докато Левски среща БУБА баскетбол.