Viasport.bg
Viasport.bg

Шампион 2006 удържа Левски в столично дерби при кадетите

November 30, 2015 | Viasport.bg

Кадетите по баскетбол на Шампион 2006 удържаха трудно Левски и останаха без поражение в група В от регион Витоша.

В неделя в двубой, игран в залата на стадион „Васил Левски“, Шампион 2005 победи Левски с 61:58 и нанесе втора загуба на своя съперник. Така до момента Шампион 2006 са с актив 4-0, а Левски 2-2.  В следващия 4-ти кръг на 8 декември (вторник) Левски ще играе срещу Славия, а Шампион 2006 срещу БУБА Баскетбол -2.  Двубоите ще бъдат в залата на „Локомотив“.

Шампион 2006 започна силно двубоя като в началото поведе с 18:6. Постепенно обаче през втората част Левски започва да намалява изоставането си и на полувремето намалиха до 6 точки при 30:36. Малко след началото на второто полувреме след добра серия, Левски обърна в резултата при 39:38.

Последва оспорвана игра, а три минути преди края след силно включване на Веселин Трайков от Левски „сините“ поведоха в резултата при 56:52. Малко след това Шампион 2006 успя да си върне аванса при 57:56. В този момент и двата отбора допуснаха доста грешки, а тимът на Лъчезар Коцев успя да удържи успеха до край.

За Шампион 2006 най-резултатен с 19 точки бе Васил Мераков, а 12 отбеляза Ангел Илиев. Мартин Христов отбеляза 9, а 8 добави Виктор Сам. Мирон Ацев реализира 5 точки, а 4 имаше Николай Петров, с по 2 завършиха Алекс Георгиев и Кристиян Икономов.

За Левски над всички със 17 точки бе Веселин Трайков. По 6 отбелязаха Александър Димитров и Стоян Георгиев, а по 5 Иван Кашъмов и Никола Корунджийски. По 4 точки в мача имаха Иван Илиев, А. Дулгерц и Валентин Анакиев.

С по 3 завърши Слав Георгиев, а по 2 добавиха Самуил Владимиров и Кристиян Захариев.