(сн. Sportsimages.bg)

Шампион 2006 отстъпи в дербито при юношите

December 11, 2015 | Viasport.bg

Втора поредна победа в група А на първенството по баскетбол за юноши в регион Витоша записа отборът на Левски. "Сините" отново показаха по-добра игра от съперника и надиграха Шампион 2006 с 88:69.

Левскарите започнаха по-добре и във втората част поведоха с цели 22 точки разлика. Йордан Минчев обаче натежа с четири лични нарушения и седна на пейката, а Шампион се възползва от това.

Тимът направи супер серия от 18:1 до почивката и така се доближи на само 5 точки. Веднага след паузата обаче левскарите вдигнаха преднината над 10 пункта и до края я поддържаха без да бъдат застрашени.

По 17 точки за победителите имаха Йордан Минчев и Николай Русимов, а Спас Николов добави 14 точки.

Шампион 2006 показа добра стрелба и отбеляза общо 11 тройки в мача. С цели шест се отчете Боби Петров, който завърши с общо 26 точки. Ивайло Тонев пък добави 12 точки.

В другата среща от деня Академик (София) надигра ЦСКА с 54:38. "Червените" имаха по-добро начало и поведоха с 8:0. Постепенно Академик се окопити и намали, но след първата част ЦСКА бе напред с 6 точки. "Червените" обаче нямаха нито точка в първите осем минути на втората, в което време Академик обърна. На почивката те водеха с 8, но малко след нея ЦСКА намали до 3. Последва обаче нова поредица от минута без точка за тях, Академик дръпна с двуцифрена разликата и задържа до края.

Най-резултатен за победителите стана Цветомир Акимов с 18 точки, като негови осем точки поред дадоха началото на обрата във втората част. С 13 точки пък завърши Здравко Христов, а 8 имаше Цветомир Чернокожев.

За "червените" с 11 точки приключи Румен Янакиев, а 8 имаше Кръстан Кръстанов.

В класирането лидер е Академик с баланс 2-1, но и мач повече от Левски, който има 2-0 и е единствен без загуба. В събота предстои нов кръг от шампионата, като мачовете са дербито ЦСКА - Левски и Академик (София) - БУБА баскетбол.

Шампион 2006 е на полуфинал след драма срещу Доростол
София е домакин на финалите за юноши, жребий и програма на турнира
За осми сезон български деца ще участват на камп Максима в Златибор
Момчетата на Шампион 2006 (12) спечелиха зоната в Пловдив, класираха се за финали