(сн. Sportsimages.bg)

Левски спечели юношеското дерби с Шампион 2006

January 18, 2016 | Viasport.bg

Лидерите в първенството по баскетбол за юноши (U19) в регион Витоша записаха победи в първите си мачове за новата 2016-а. Левски остана непобеден след 76:65 над Шампион 2006, докато Академик (София) се измъчи максимално, за да стигне до 45:42 над ЦСКА.

"Червените" могат да съжаляват за изпуснатия шанс да спечелят, като ги провали слаба последна част. ЦСКА дръпна с 10 точки след силна втора част, а след третата разликата бе 12. В последните десет минути обаче армейците отбелязаха само 5 точки, а от Академик отговориха с 20 и така обърнаха резултата.

Здравко Христов стана най-резултатен за победителите с 15 точки, а Цветомир Акимов и Цветомир Чернокожев добавиха съответно 10 и 8. За "червените" с 11 точки приключи Анди Франсис, а 8 имаше Кръстан Кръстанов.

Левскарите изоставаха с точка на почивката, но в третата част излязоха напред. Въпреки това разликата не бе голяма и Шампион правеше опити да спечели, но в крайна сметка "сините" взеха своето.

Най-резултатен за Левски стана Йордан Минчев с 19 точки, а Спас Николов се отчете със 17. За Шампион с 15 точки приключи Ивайло Тонев, а с по 11 бяха Боби Петров и Мартин Златков.

В събота (23 януари) предстоят нови две дербита в група А на юношите в регион Витоша. Това са мачовете Шампион 2006 - Академик (София) и БУБА баскетбол - ЦСКА, които отново ще бъдат предавани пряко в BGbasket.com, Sportmedia.tv и Viasport.bg.