(сн. Sportsimages.bg)

БУБА взе дербито срещу Шампион 2006 при юношите

February 10, 2016 | Viasport.bg

БУБА записа третата си победа в група А на регион Витоша за юноши до 19-годишна възраст, като има и толкова загуби. Тимът се наложи със 72:61 над Шампион 2006, който е с актив 1:6, а това беше третата му поредна загуба. БУБА изигра страхотни първи три част и натрупа преднина от 27 точки.

Шампион стопи над половината от тях до края, но разликата остана комфортна.

БУБА: Макугай 2, Везирски, Митровски 5, Георгиев 12, Илиев 4, Алипиев 2, Тодоров 11, Кръстев 11, Стойков 2, Аврамов 4, Леков 5, Христов 14.

Шампион 2006: Запрянов 2, Златков 12, Петров 17, Георгиев 4, Чакъров 6, Иванов, Божилов 2, Ежев, Славчев, Тонев 18, Бошняков.

В другия мач от групата Левски записа шестата си победа и продължава да е единственият отбор без загуба. В дербито срещу Академик (София) „сините” се наложиха категорично с резултат 69:49. Така Академик има в актива си 5 победи и 2 загуби.

Академик спечели първата четвърт, но Левски изигра страхотна втора десетка, която спечели с 22:2 и натрупа сериозна разлика, която увеличи по малко във всеки от следващите два периода.

Левски: Петров, Георгиев 2, Л. Димитров 6, Цанков 2, Германов, Минчев 13, Георгиев 8, Петров 6, Ал. Димитров, Тимов, Русимов 10, Николов 22.

Академик (София): Акимов 6, Мандалски, Христов 9, Ненчев, Йорданов 8, Дамянов 2, Николов 12, Мирчев 6, Краев 2, Димитров 4