(сн. Десислав Мераков)

Кадетите на Шампион продължават да са лидери в класирането

February 19, 2016 | Viasport.bg

Отборите на Шампион 2006 и Академик (София) остават лидери в група А в регион Витоша. През уикенда бе изигран първият кръг от пролетния полусезон, в който се събраха най-добрите осем тима в столицата.

Шампион 2006 победи ЦСКА с категоричното 100:67, след като изигра силно първо полувреме. След една част разликата беше 8 точки, а на почивката скочи до цели 26. Равенство в третия период я запази, а до края тя стана над 30 точки.

За победителите с 23 точки завърши Ангел Илиев, а за "червените" 22 имаше Александър Бояджиев.

ЦСКА: Петър Каменски 0, Георги Илиев 4, Александър Бояджиев 22, Емилиян Грудов 16, Виктор Маргаритов 9, Кирилов 6, Константин Унгузов 3, Калоян Иванов, Мартин Чоков 6, Ивайло Велинов, Василев 1
Ст. треньор: Йордан Колев

Шампион 2006: Симеон Мартинов 2, Искрев 10, Константин Паисиев 3, Мирон Ацев 10, Минко Цветанов 4, Васил Мераков 17, Ивайло Ляев 4, Мартин Христов 8, Николай Петров 6, Ангел Илиев 23, Виктор Сам 4, Алекс Георгиев 9
Ст. треньор: Лъчезар Коцев

Академик (София) пък записа победа след 82:57 над Левски. Академик (София) започна много силно двубоя и след като отбеляза цели 27 точки в първата част поведе с 13 след нея. Втората част бе по-равностойна, но на полувремето разликата се запазиха отново двуцифрена в полза на тима от Правец.

Гостите изиграха още една силна четвърт след подновяване на играта и вдигнаха още повече аванса си. Левски не успя да се противопостави на съперника и през второто полувреме и загуби с 25 точки разлика.

Капитанът на Академик Цветомир Чернокожев бе в основата за успеха като бе най-резултатен и реализира цели 27 точки, докато за "сините" 12 имаше Александър Димитров.

Левски: Стоян Георгиев 5, Валентин Анакиев 4, Николай Николов 0, Иван Кашъмов 0, Александър Димитров 12 (Иван Илиев 4, Боян Соколов 9, Слав Георгиев 0, Веселин Трайков 5, Самуил Владимиров, Кристиян Захариев 1, Никола Коруджийски 9)
Ст. треньор: Едуард Вълчев

Академик (София): Костадин Лазаров 13, Николай Иванов 14, Ивайло Бенчев 0, Стефан Киров 5, Цветомир Чернокожев 27 (Тодор Симеонов 5, Петко Петков 2, Камен Пенчев 7, Димитър Василев 0, Димитър Чимев 0, Евгени Илиев 5, Калоян Маринов 4)
Ст. треньор: Иван Коцев

Академик 17 надигра Славия с 68:61 в здрав мач. Двата тима се бореха за победада от началото до края, като академиците спечелиха със силно второ полувреме. След първата част те водеха със 7, но след втората "белите" обърнаха до плюс 6. Те бяха напред с 3 точки след 30 минути игра, но в последните десет Академик показа по-здрави нерви и стигна до успеха.

Александър Стоименов бе най-резултатен за победителите с 30 точки, а за славистите Боян Боянов имаше 15.

Славия: Божидар Иванов 0, Димитър Генов 2, Томислав Минков 13, Петър Борисов 8, Борис Геров 2 (Ангел Тодоров 13, Денис Симеонов 6, Мартин Марков 0, Александър Миленков 2, Боян Боянов 15)
Ст. треньор: Ангел Петров

Академик 17: Ерик Искренов 8, Давид Варданян 2, Александър Стоименов 30, Никола Русинов 2, Мартин Радулов 6 (Теодор Крандаров 0, Радостин Димитров 8, Веселин Господинов 2, Виктор Велев 0, Ясен Милов 6, Ангел Терзиев 4)
Ст. треньор: Юлиян Аладжов

В мач между двата отбора на БУБА баскетбол съвсем очаквано по-големите се наложиха със 79:53. Най-интересното в мача бе, че вторият състав на школата не можа да отбележи нито една точка във втората част.

Тя бе спечелена с 18:0 от БУБА 1 и реално се оказа и голямата разлика в срещата. Като цяло обаче първият отбор не се стремеше да бие с много и преднината не бе чак толкова огромна.

С 15 точки за победителите се отличи Хасан Чауш, а за съперника по 10 имаха Калоян Радев и Дейвид Христов.

БУБА баскетбол: Лъчезар Везирски 8, Павел Петков 8, Велизар Николов 6, Ивайло Даскалов 2, Хасан Чауш 15 (Емил Петров 0, Андрей Петков 8, Йордан Атанасов 12, Марин Маринов 8, Кристиян Николчев 4, Камен Петков 8, Богдан Симеонов 0)

Ст. треньор: Мануел Марков

БУБА баскетбол 2: Калоян Радев 10, Александър Виденов 2, Дейвид Христов 10, Георги Костов 2, Александър Витанов 8 (Ивелин Станков 4, Васил Йорданов 2, Драгомир Павлов 5, Павел Мангуров 8, Андреа Спасов 0, Александър Ковачев 2, Даниел Кунторов 0)

Ст. треньор: Борис Бракалов