Шампион 2006 (19)

Шампион 2006 продължава без загуба в първенството за девойки

March 18, 2016 | Viasport.bg

Отборите на Шампион 2006 и Септември 97 записаха втори победи в първенството по баскетбол за девойки (U19) в обедения регион Витоша и Рила. Във втория кръг от пролетния полусезон двата тима надиграха съответно Левски и Рилски спортист и така след 11 дни ще спорят за първото място.

Шампион 2006 победи Левски с 62:50 в първия мач от програмата. Момичетата на Таня Гатева поведоха с малко в края на първата част, след котео обаче левскарките стояха близо до почивката. В третата и четвъртата обаче Шампион контролираше резултата и макар да не натрупа много сериозен аванс, стигна до успеха.

Най-резултатна за победителките стана Стефани Пендова с 15 точки, а за левскарките с 13 приключи Валерия Маринова.

Левски - Шампион 2006 50:62 (18:24, 10:8, 9:12, 13:18)

Левски: Християна Тотева 6, Валерия Маринова 13, Стефани Панчева 4, Габриела Николова 5, Деляна Антонова 10 (Виолета Чалъкова 0, Деляна Кадиева 6, Антония Костадинова 0, Вилияна Здравкова 4, Десислава Понева 2, Виктория Койчева 0, Емилия Тенева 0)
Ст. треньор: Калина Попянкова

Шампион 2006: Антония Филипова 8, Цветелина Димитрова 0, Симона Петкова 2, Гергана Иванова 13, Петя Бояджиева 10 (Стефани Пендова 15, Калина Иванова 0, Сияна Нинова 0, Ева-Цветалина Христова 0, Елена Димова 10, Гергана Горунова 4, Марина Адамова 0)
Ст. треньор: Таня Гатева

В другата среща от деня домакинът Септември 97 надигра категорично Рилски спортист със 71:46. Септемврийки си свършиха голяма част от работата през първата част, когато натрупаха двуцифрен аванс, който не само поддържаха, но и увеличиха до края.

(сн. Десислав Мераков)

Кадетките на Шампион 2006 без загуба в предварителната група

June 10, 2016 | Bgbasket.com
Лидерът Шампион 2006 победи последния в групата Черно море Одесос убедително с 66:44. Това бе трети пореден успех за столичанки, които заеха еднолично първо място в групата и утре ще срещнат на полуфинал втория в група ...
Девойките на Шампион 2006 с убедителен старт на финалите
Гатева извика четири кадетки на Шампион за лагер на националния
Таня Гатева: Представихме се изключително слабо
Ясен е националния отбор за кадетки за турнира в Румъния
Програма за девойките (19) в регион Витоша
Таня Гатева: Вярвам, че Шампион 2006 може да направи мъжки и женски отбор от български състезатели