(сн. BGbasket.com)

БУБА излъга Шампион в дерби със 73 грешки

June 07, 2016 | Bgbasket.com

Отборите на Делфин, Черно море Порт (Варна) и БУБА баскетбол тръгнаха успешно в мачовете от първия ден на финалите за кадети (U16) в група А.

В стартовия мач Делфин не остави шанс на Академик 17 с 67:51. Бургазлии тръгнаха силно в първото полувреме, когато натрупаха аванс от 20 точки след първите две части. Това се оказа достатъчно за тях и след почивката те контролираха резултата.

Най-резултатен за успеха стана Николай Георгиев със 17 точки, а 12 и 13 борби имаше Георги Шаламанов. За Академик по 17 точки имаха Александър Стоименов и Томислав Минков.

Развитието на втория двубой не се различаваше от първия. В него Черно море се наложи над Левски с 65:48, като натрупа преднината си до почивката. След първата част разликата бе 11 точки, а след 20 минути игра стигна до 20.

Най-резултатен за успеха бе Цветан Савов с 16 точки, а по 10 имаха Мартин Колев и Александър Стойков. За "сините" с 12 точки и 9 борби приключи Кристиян Захариев, а Александър Димитров вкара 8 точки.

Последната среща за деня бе и безспорно най-интересната. В нея БУБА баскетбол победи Шампион 2006 с 64:58 след много битка, много обрати и напрегнати моменти. И двата тима обаче направиха изключително много грешки, БУБА - 30, а Шампион цели 43.

БУБА поведе към края на първата част, но през втората съперникът се върна в играта. С добра защита Шампион изравни, но малко преди сирената Хасан Чауш наниза тройка за +3 за БУБА. И в третата част здравата битка по терена продължи, а това доведе и до доста нерви, най-вече в играчите на БУБА.

След 30 минути игра резултатът бе равен, а Шампион поведе с тройка. При 6.20 до края с нова тройка тимът дръпна отново с 3 точки, но тогава БУБА направи 7:0, като 5 от точките бяха на Йордан Атанасов. Шампион не се предаде и свали до само точка, но нови два коша на Атанасов плюс една забивка на Марин Маринов на бърза атака решиха изхода на двубоя.

Йордан Атанасов доминираше в подкошието и завърши с 29 точки и 14 борби, а по 9 точки имаха Марин Маринов и Хасан Чауш. За Шампион с 20 точки и 7 борби завърши Васил Мераков, а Ангел Илиев имаше 16 точки.