(сн. BGbasket.com)

БУБА излъга Шампион в дерби със 73 грешки

June 07, 2016 | Bgbasket.com

Отборите на Делфин, Черно море Порт (Варна) и БУБА баскетбол тръгнаха успешно в мачовете от първия ден на финалите за кадети (U16) в група А.

В стартовия мач Делфин не остави шанс на Академик 17 с 67:51. Бургазлии тръгнаха силно в първото полувреме, когато натрупаха аванс от 20 точки след първите две части. Това се оказа достатъчно за тях и след почивката те контролираха резултата.

Най-резултатен за успеха стана Николай Георгиев със 17 точки, а 12 и 13 борби имаше Георги Шаламанов. За Академик по 17 точки имаха Александър Стоименов и Томислав Минков.

Развитието на втория двубой не се различаваше от първия. В него Черно море се наложи над Левски с 65:48, като натрупа преднината си до почивката. След първата част разликата бе 11 точки, а след 20 минути игра стигна до 20.

Най-резултатен за успеха бе Цветан Савов с 16 точки, а по 10 имаха Мартин Колев и Александър Стойков. За "сините" с 12 точки и 9 борби приключи Кристиян Захариев, а Александър Димитров вкара 8 точки.

Последната среща за деня бе и безспорно най-интересната. В нея БУБА баскетбол победи Шампион 2006 с 64:58 след много битка, много обрати и напрегнати моменти. И двата тима обаче направиха изключително много грешки, БУБА - 30, а Шампион цели 43.

БУБА поведе към края на първата част, но през втората съперникът се върна в играта. С добра защита Шампион изравни, но малко преди сирената Хасан Чауш наниза тройка за +3 за БУБА. И в третата част здравата битка по терена продължи, а това доведе и до доста нерви, най-вече в играчите на БУБА.

След 30 минути игра резултатът бе равен, а Шампион поведе с тройка. При 6.20 до края с нова тройка тимът дръпна отново с 3 точки, но тогава БУБА направи 7:0, като 5 от точките бяха на Йордан Атанасов. Шампион не се предаде и свали до само точка, но нови два коша на Атанасов плюс една забивка на Марин Маринов на бърза атака решиха изхода на двубоя.

Йордан Атанасов доминираше в подкошието и завърши с 29 точки и 14 борби, а по 9 точки имаха Марин Маринов и Хасан Чауш. За Шампион с 20 точки и 7 борби завърши Васил Мераков, а Ангел Илиев имаше 16 точки.

Кадетите вече тренират за Балканиадата
Убедителна победа за юношите на Шампион 2006
Мирон Ацев донесе победа на кадетите на Шампион 2006
УС на БФБ прие системата и календара на първенствата при подрастващите
Лъчезар Коцев: В клубовете не бива да търсим победата, а поуките
Ясен е жребият за финалите за момчета (14)
Ясни са датите и домакините за финалите за момчета и момичета (14)
Момчетата на Шампион 2006 до 14 се класираха безупречно за финалите
Лъчо Коцев взима двама от Шампион 2006 за националния на България за кадети (16)