(сн. Румен Рамунски)

Категоричен Шампион 2006 с втора поредна титла при кадетките

June 12, 2016 | Bgbasket.com

Баскетболистките на Шампион 2006 защитиха титлата си при кадетките до 16 години. Отборът победи категорично Асеновец 2005 с 60:42 във финалния мач, игран в зала „Универсиада” и излъчен на живо в BGbasket.com, Viasport.bg и Sportmedia.tv.

Страхотно начало на Шампион му донесе голяма разлика още след първата част, а до края Асеновец не успя да се върне в мача.

Мачът започна със смазваща серия от 13-0 на Шампион 2006, а малко по-късно тя стана 19:2. Асеновец 2005 не можеше да намери решение за центъра Елена Димова под коша, а нападението му беше много хаотично и това доведе до разлика от 17 точки само след една част.

Когато петиците се смениха през втората десетка момичетата от Асеновград затегнаха защитата и успеха да стопят част от пасива си. В крайна сметка те спечелиха частта с точка за 15:31 на почивката.

Третата четвърт се разви сходно на първата – за близо 8 минути Асеновец имаше само 4 точки, което позволи на Шампион да се откъсне далеч напред и да предреши мача. Така малко преди края на третата част разликата стана 25 точки и се запази за 48:23 след 30 минути игра. На моменти през последния период разликата падна под 20 точки, но това не застраши Шампион 2006, който спокойно доигра мача и стигна до титлата.

Най-резултатни за победителките с по 13 точки бяха Елена Димова и Виктория Иванова. 8 точки плюс 8 борби, 7 асистенции и 5 отнети топки добави Деница Петрова. За Асеновец 2005 Петя Аргирова записа 15 точки.