Първи успех във втория етап за момчетата на Шампион 2006 до 12

March 14, 2017

Своята първа победа в пролетния дял от шампионата на 12 годишните момчета постигна тимът на Шампион 2006. Те спечелиха убедително с 59-32 над съперника от Спортни таланти и с актив от 1 победа и 1 загуба разделят второто място с Локомотив 93 и Баскетболно детство в група Б на втория етап от надпреварата в регион Витоша. Пред тях е единствено Ахил, който в този кръг се наложи над Локомотив 93 с 62-39.

Възпитаниците на Иван Бонев взеха малък аванс от 7 точки на почивката - 24-17 в мача си със Спортни таланти. Всичко на практика се реши в третата част, която малките възпитаници на школата на Шампион 2006 спечелиха с убедителното 25-10 и така на практика отказаха съперника. Накрая разликата достигна цели 27 точки в плюс за Шампион 2006 - 59-32.

Най-много точки за Шампион 2006 реализира Сашо Александров - 24, а по 6 точки добавиха Николай и Александър Димитрови, както и Драганов.

"Децата играха добре въпреки ,че са по-малки", каза след мача Лъчезар Коцев и добави. "Показаха голямо желание. Победата беше важна за тяхното самочувствие и си пролича, че когато тренират целеустремено нещата се получават."

В следващия кръг в неделя - 19 март в залата на стадион Васил Левски Шампион 2006 играе с Локомотив 93, а началото на двубоя е 10.15.