Васил Мераков с 18 точки за успеха

Кадетите на Шампион 2006 завършиха западната А група с важна победа

March 30, 2017

Важен успех в последната си среща от западната А група постигнаха кадетите на Шампион 2006. Днес те бяха домакини на Рилски спортист, а победителя от двубоя щеше да си осигури четвъртото място в крайното класиране. Кадетите на Шампион 2006 продължиха с възходящото си представяне и записаха пореден успех с краен резултат 65-45, което на практика им гарантира място в четворката. Това означава, че тимът най-вероятно ще остане за зоните в София, но тепърва ще предстои определянето им от страна на БФБ.

Победата бе пета поредна за момчетата на Лъчезар Коцев, а тя дойде след изключително силна трета част. След резултат на почивката 28-25 Шампион 2006 изигра силни десет минути, които спечели с 25 на 8 и така на практика двубоя свърши преди последната десетка. Разликата от 20 точки се запази и в края на мача – краен резултат 65-45.

Трима играчи на Шампион 2006 завършиха с двуцифрен точков актив – Васил Мераков 18, Алън Куршумов 15 и Мартин Тодоров 13 точки. Добър мач и на Симеон Мартинов с 9 и за Николай Петков с 6 точки, но треньорът Коцев похвали всички за старанието и за отборнаия дух в двубоя.

В друг мач от този кръг Славия изненада БУБА с категоричното 86-56.