Шампион 2006

Шампион 2006 отстъпи с точка в инфарктен мач

February 19, 2018 | Bgbasket.com

Асеновец 2005 се наложи със 64-63 над Шампион 2006 в изтеглен мач от 9-я кръг във втора шестица при жените.

Двубоят бе изключително равностоен и се реши едва в последните секунди.

Асеновец имаше преднина през по-голяма част от срещата, като в средата на третата четвърт разиката скочи до 14 точки.

Със страхотна серия от 12-1 Шампион свали само до една точка изоставането си преди последната част.

Тя вървеше кош за кош, като с първите точки за четвъртината Шампион поведе. Оттам никой не успяваше да вземе повече от една атака преднина, а три минути преди финалната сирена резултатът бе равен - 59-59.

Валерия Алексиева вкара важна тройка в следващата атака на Асеновец, а след няколко пропуска от двете страни Деница Петрова и Цветелина Димитрова се разписаха за Шампион и отново обърнаха нещата.

Христина Гераскова обаче вкара решителни два наказателни удара с 4 секунди на часовника, а финалната атака на Шампион не сполучи, за да остане успехът за Асеновец.

Гераскова бе най-резултатна за победата с 21 точки и 9 борби, Алексиева добави 16, а Аргирова - 14.

Гардът Калина Иванова завърши с 18 точки, 7 борби и 5 асистенции за Шампион, а родената през 2003 г. Микаела Дамянова направи дабъл-дабъл с 10 точки и 11 борби.