Успешен уикенд за момичетата до 14 и кадетките на Шампион 2006

March 19, 2018

Много успешен уикенд за две от възрастите в женската част на Шампион 2006. В събота момичетата до 14 годишна възраст надиграха убедително Локомотив София с 57-30 и така постигнаха своята трета победа в обединената регионална група с тимове от Витоша и Рила.

Идната събота предизвикателството на момичетата до 14 ще се нарича Славия, а мачът с тях ще бъде в събота от 17.30 в залата на НСА.

Вчера пък кадетките блеснаха в мач именно срещу отбора на Славия. Възпитаничките на треньора Ирена Колева абсолютно надиграха съперника и го победиха с 23 точки разлика - 63-40.

Най-резултатна в срещата за състава на Шампион 2006 бе Микаела Дамянова със 18 точки, 16 добави Йоанна Тодорова, а София Катева се отчете също с двуцифрен актив от 13 точки.

След срещата треньорът Ирена Колева заяви:
"На полувремето водихме със 7 точки и решаваща се оказа третата част, която спечелихме с 10 точки. Всички момичета от отбора взеха участие, играха отборно и организирано в защита с много желание. За последните два месеца видях израстване в децата и съм доволна, че сме един от водещите отбори в обединената регионална група."

Следва пауза в шампионата, а следващата среща на тима е на 15 април срещу НСА. До края на шампионата в региона Шампион 2006 ще има и още една среща с тима на Левски.