(сн. Bgbasket.com)

Летящ старт за кадетките на финалите в София

June 02, 2018 | Viasport.bg

Кадетките на Шампион 2006 спечелиха първата си среща от програмата на група А от финалите на държавното първенство за момичета U16. Шампионатът се провежда в София, като днешните мачове се играха в залата на НСА, а от утре той се мести в зала „Универсиада“. В утрешната програма са предвидени срещите Шампион 2006 – Монтана 2003 и Черно море Одесос – Чардафон Орловец.

В първия мач от групата за деня Шампион се наложи над Чардафон с резултат 54:43. Столичанки спечелиха убедително първата четвърт с 20-5, след което отборите си размениха по една силна четвърт, за да се запази статуквото след 30 минути игра. Чардафон взе последния период, но не успя да стопи голямата разлика и загуби.

Отборите извършиха 61 грешки в мача, а шестте вкарани тройки от Шампион бяха важни за успеха на отбора. Михаела Дамянова записа дабъл дабъл от 24 точки и 13 борби за победителките, 15 плюс 10 добави Йоанна Тодорова, а с 10 точки се отчете Ива Ставрева. За Чардафон 11 точки вкара Микаела Николова, а с 10 плюс 12 борби се включи Гергана Минчева.

В другия мач от групата Монтана 2003 записа категоричен успех срещу Черно море Одесос със 71:46