(сн. basketball.bg)

Юношите на Шампион 2006 победиха Тунджа, играят за 5-то място

June 02, 2018 | Viasport.bg

Шампион 2006 ще играе за 5-о място на финалите за юноши U19, след като победи Тунджа със 62:57.

Кой ще е съперникът на столичани, ще стане ясно до два часа, след като се вземе решение по контестацията на Шумен за мача срещу Берое.

Шампион владееше ситуацията през цялото първо полувреме и голяма част от второто, но бе на път да изпусне всичко в самия край на срещата.

Тунджа спечели последната четвърт с 22:8, като направи серия от 11-0 в началото ѝ, за да върне интригата. И все пак три минути преди финала авансът на Шампион бе 13 точки. Това бе последвано от ново 8-0 за Тунджа, а с 24 секунди до сирената разликата падна само до 4.

Две спорни съдийски отсъждания в тези последни моменти разгневиха ямболии, които не успяха да се възползват на два пъти от свои атаки, за да стигнат поне до продължение.

Ангел Илиев вкара 23 за победата на Шампион, 15 записа Мартин Христов.

Даниел Христов завърши с 19 за Ямбол, Александър Матушев добави 15, а Десислав Георгиев - 13.