БФБ

Кадетките на Шампион 2006 биха Дунав, ще играят за пето място

June 05, 2018 | Viasport.bg

Шампион 2006 ще спори с Чардафон Орловец за петото място при момичетата U16.

Шампион се наложи със 64:49 над Дунав (Русе), а Чардафон ограничи Славия за 51:39.

Двубоите за 7-8 и 5-6 място са на 6 юни в зала "Универсиада" съответно от 9 и 11 часа.

Първото полувреме на мача между Шампион и Дунав бе оспорвано, като русенки водеха на почивката с 27:24. Столичният тим обаче се представи доста по-убедително през вторто полувреме, когато дръпна сериозно и си осигури успеха.

16 точки за Шампион реализира Микаела Дамянова, Боряна Димитрова и Йоанна Тодорова добавиха по 15.

14 за Дунав вкара Татяна Аврамова, Кристиана Маркова се отчете с 12 точки и 10 борби.

Чардафон остави доста по-малко интрига в мача със Славия, като още през първото полувреме имаше стабилен аванс.

Двата тима изиграха ужасяваща трета част, завършила 4:3 за "белите", и въпреки че те спечелиха и последния период, крайният резултат бе в полза на Чардафон.

Мария Бориславова вкара 9 точки за Славия, а за победата на Чардафон Гергана Минчева реализира 13 точки и 10 борби, а Мария Богданова добави 10 точки и 14 борби.