Шампион стартира с победа (Bgbasket.com)

Шампион 2006 стартира с победа при жените

October 13, 2018 | Bgbasket.com

Шампион 2006 записа победа в първия кръг от женското първенство. Като домакин в залата на ЧСУ „Свети Георги“тимът се наложи над НСА с резултат 57:51 след като води със сериозна разлика цял мач, но в края допусна приближаване на съперника. В следващия кръг Шампион гостува на Монтана 2003, а НСА посреща Берое Стара Загора.

След равностойно начало на мача отборът на НСА не успя да вкара кош близо пет минути в края на откриващия период, което позволи на Шампион да поведе с 12:6. Ниската резултатност на гостите се запази през втората част и скоро разликата стана двуцифрена, а до почивката момичетата на Лъчезар Коцев натрупаха аванс от 17 точки.

След почивката домакините продължиха да контролират мача и успяха да запазят аванса си, за да стигнат до 52:36 при оставащи десет минути до края. НСА се бори през последния период и започна да топи дефицита си, но времето не стигна, за да направи края на мача интересен.

Цветелина Димитрова записа 17 точки и 7 борби за победителките, а по 13 вкараха Елена Димова (12 борби) и Деница Петрова (6 асистенции, 5 борби).

За НСА Мария Светославова се отчете със 17 точки и 9 борби, а 9 точки вкара Зорница Найденова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 - НСА

Bgbasket.com

Женският тим на Шампион 2006 отстъпи на Септември 97

March 16, 2019 | Bgbasket.com
Баскетболистките на  Шампион 2006 отстъпиха на Септември 97 със 64:57 точки в мач от 3-ия кръг на Втората четвърта в А група при жените.

Така Септември 97 постигна трета победа в ...
Шампион 2006

Шампион 2006 отстъпи драматично в софийското дерби

January 23, 2019 | Bgbasket.com
В отложен мач от шампионата НСА се наложи над доста по-младия тим на Шампион 2006 с 62:58 пред собствена публика. Двубоят премина през няколко обрата, а серия от 18:0 в полза на домакините през третата част се оказа ...
Баскетболистките на Шампион 2006 загубиха първото от двете гостувания в Стара Загора
Седмична програма на БК Шампион 2006 (7 - 13 януари)