Шампион 2006

Шампион 2006 отстъпи на фаворита при жените - Монтана 2003

October 20, 2018 | Bgbasket.com

Монтана 2003 записа втора пореден успех от началото на сезона в женската А група. Тимът очаквано победи у дома по-младия и не толкова опитен тим на Шампион 2006 с 89:65. Баскетболистките на Стефан Михайлов спечелиха мача най-вече след силно първо полувреме, в което натрупаха и по-голямата част от разликата.

След този двубой Монтана 2003 е с баланс 2-0, докато столичният тим е с победа и загуба.

В следващия кръг Монтана 2003 гостува на Берое СтараЗагора в дербито в първенството, докато Шампион 2006приема Локомотив Стара Загора.

Двубоят започна с размяна на кошове, но след това домакините взеха инициативата. Те натрупаха аванс от няколко точки, а след първата част водеха 23:17. През втория период Монтана 2003 постепенно увеличи разликата в своя полза и на почивката тя вече бе 19 точки при 47:28. Най-сериозното предимство на тима през това първо полувреме бе в играта в подкошието.

След паузата Шампион 2006 оказа много по-сериозна съпротива на домакините. Мачът бе много равностоен, а преди заключителните десет минути тимът на Стефан Михайлов водеше с 69:49. През последната част домакините контролираха събитията на терена и без проблеми спечелиха.

Старши треньорите на двата отбора дадоха шанс за изява в мача на всички свои състезателки. Преслава Колева бе най-резултатна за успеха с 16 точки. Дебора Филипова отбеляза 15, с 12 е Габриела Ангелова, а Цветомира Шаренкапова добави 10.

За Шампион 2006 Деница Петрова завърши с 19 точки, а Елена Димова се отчете с 18.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МОНТАНА 2003 - ШАМПИОН 2006

Шампион 2006 взе реванш от Академик за загубата в Пловдив

March 23, 2019 | Bgbasket.com
Отборът на Шампион 2006 победи Академик Пловдив със 70:57 точки в мач от 4-ия кръг на Втората четворка в А група при жените. Това бе втора победа за Шампион в този етап, като тимът нанесе второ поражение на пловдивчанки и взе реванш за ...
Bgbasket.com

Женският тим на Шампион 2006 отстъпи на Септември 97

March 16, 2019 | Bgbasket.com
Баскетболистките на  Шампион 2006 отстъпиха на Септември 97 със 64:57 точки в мач от 3-ия кръг на Втората четвърта в А група при жените.

Така Септември 97 постигна трета победа в ...

Шампион 2006 отстъпи драматично в софийското дерби

January 23, 2019 | Bgbasket.com
В отложен мач от шампионата НСА се наложи над доста по-младия тим на Шампион 2006 с 62:58 пред собствена публика. Двубоят премина през няколко обрата, а серия от 18:0 в полза на домакините през третата част се оказа ...
Цветелина Димитрова пропуска последните два мача в А група
Победа за Шампион 2006 над Академик Пловдив
Женският тим изпусна Локомотив в Стара Загора
Баскетболистките на Шампион 2006 загубиха първото от двете гостувания в Стара Загора
Седмична програма на БК Шампион 2006 (7 - 13 януари)