(Bgbasket.com)

Шампион 2006 отстъпи на Атлетик в столичното дерби

October 22, 2018 | Bgbasket.com

Атлетик София взе втората си победа за сезона в мъжката А група, Запад, като се наложи над другия столичен тим Шампион 2006 с 96:69.

Мачът се игра в новата зала "Сейнт Джордж" и въпреки резултата предложи някои оспорвани моменти.

Атлетик се нуждаеше от десетина минути, за да влезе в ритъм, като в първата четвърт Шампион бе много равностоен на далеч по-опитния си съперник. След това вече бързата игра, по-добрата борба и взаимодействията в атака на Атлетик дадоха резултат и символичният гост се откъсна напред.

На почивката авансът бе 15 точки след 47:32, след 18 точки на капитана на Атлетик Тодор Захариев.

Шампион бележеше трудно, а срещу обиграното нападение на противника и в защита нямаше много опции. В средата на третата част авансът на Атлетик вече бе 30 точки, а след това домакините го намалиха до 25-26 и той се запази така доста дълго време.

Напускането на един от двамата основни реализатори в мача за Шампион за пет лични нарушения - Хасан Чауш - още в началото на последния период, съвсем затрудни атаката на отбора му, а Атлетик завърши спокойно двубоя.

Тодор Захариев завърши с 22 точки и 9 борби за успеха. 19 точки и 6 борби добави Кристиян Георгиев, а тимът завърши с 30 асистенции.

Ангел Илиев реализира 20 за Шампион, Хасан Чауш и Цветомир Акимов записаха по 16.