Шампион 2006-Видабаскет (Bgbasket.com)

Шампион 2006 с първи домакински успех за сезона

November 11, 2018 | Bgbasket.com

Шампион 2006 държи третото място в А група - мъже, след като взе първа домакинска победа с 93:61 срещу Видабаскет.

Равностойна в зала "Сейнт Джордж" бе само първата четвърт, а във втората Шампион се откъсна с 13-15 точки.

Видабаскет направи серия от 9-0, с която изглеждаше да връща интригата в края на полувремето.

В третата четвърт вече разликата скочи над 20 точки и на практика реши всичко в мача, а три минути преди сирената дистанцията между двата тима бе 30. Финалните 32 точки бяха и най-голямата разлика в двубоя.

22 точки за успеха реализира Ангел Илиев, Васил Мераков се отчете със 16 точки, от които пет тройки, както и 10 борби.