Шампион 2006

Шампион 2006 с втора победа след драма в Пловдив

November 12, 2018 | Bgbasket.com

Шампион 2006 записа втора победа в женската А група от началото на сезона. Баскетболистките на Лъчезар Коцев се наложиха над Академик Пловдив като гост със 74:70. Столичният тим водеше през повечето време, но в края и двата отбора имаха шанс да спечелят и интригата се запази до сирената.

След този двубой Шампион 2006 е с баланс 2-3, а пловдивският отбор с 1-4.

В следващия кръг Академик гостува на Берое СтараЗагора, докато Шампион 2006 е домакин на Септември 97.

Гостите имаха леко предимство в началните минути и след първата част поведоха с 16:11. Шампион 2006 дръпна с двуцифрена разлика през втория период, но преди почивката домакините скъсиха дистанцията на 8 за 29:21 в полза на столичния тим.

След паузата Академик поведе за първи път в мача, но гостите успяха да си върнат водачеството и преди последната част водеха с 53:47. Заключителните десет минути бяха много драматични, след като отборите на няколко пъти си размениха водачеството. По-малко от минута и половина преди края Академик водеше със 70:69, но до края Шампион вкара пет безответни точки и спечели мача.

Деница Петрова бе най-резултатна за успеха с 25 точки. Елена Димова отбеляза 16, а Росица Мирчева добави 12.

За Академик Петя Аргирова се отчете с 22 точки. Дабъл-дабъл от 14 точки и 16 борби записа Анна Римпова, а 13 точки вкара Надежда Петрова.