(Bgbasket.com)

Женският тим на Шампион загуби драматично срещу Септември

December 01, 2018 | Bgbasket.com

Септември 97 се наложи с 58:55 над Шампион 2006 в спортния комплекс "Сейнт Джордж" за четвъртата си победа в А група - жени.

Повечето опит във водещите състезателки на Септември в крайна сметка решиха нещата в тяхна полза, въпреки вдъхновената игра на Шампион през второто полувреме.

Септември водеше от началото уверено, благодарение на силни първи минути от двубоя и се оттегли на почивка при 36:23. На моменти преднината на символичния гост стигаше и до 18 точки. Шампион обаче изигра страхотна трета четвърт, завърши я със серия от 14-0 и така скъси изоставането си само до четири точки преди заключителния период.

Въпреки разбития нос в началото на второто полувреме, Цветелина Димитрова влезе в ролята си на капитан, а Деница Петрова и Елена Димова също помогнаха в обрата, който дойде седем минути преди финалната сирена, за 49:48. За повече от десет минути Септември имаше реализирана една-единствена тройка.

Когато приключи негативната си поредица обаче, тимът на Борислава Мандур успя да устиска с много борба под коша, за да стигне до победата. Прибързаните решения на Шампион и няколко поредни пропуска също помогнаха за успеха на Септември.

Ивона Илиева записа 22 и 5 асистенции, Илияна Георгиева добави 11 точки и 9 борби, а Валентина Веселиновареализира 10 точки за победата.

Шампион, който бе и без контузения си капитан Калина Иванова, не получи нито точка от пейката си. Цветелина Димитрова с 19 точки бе най-резултатна, 13 добави Деница Петрова, а 10 - Елена Димова.