(Bgbasket.com)

Шампион се справи с Рилски спортист-2

December 02, 2018 | Bgbasket.com

Шампион 2006 победи със 73:60 (18:11, 16:17, 17:19, 22:13) Рилски спортист-2 в мач от осмия кръг на А група - мъжена Запад, изиграл се тази вечер в спортен комплекс "Сейнт Джордж".

Успехът е трети за столичния тим, който има и четири загуби от началото на сезона. Рилски пък е с едва една победа и пет поражения.

Заради здравословни проблеми участие в срещата не взеха играчите на Шампион 2006 Мартин Христов и Ангел Илиев. За Рилски пък в състава не попадна центърът Николай Гелов.

Домакините успяха да наложат темпото си още в първите минути, като поведоха с 11:2. Те продължиха да трупат точки на сметката си, а гостите от Самоков не успяваха да им се противопоставят. До почивката нищо не се промени, а Шампион се оттегли с преднина от 6 точки (34:28).

Още в началото на третата част обаче се стигна до равенство (39:39), а след това Рилецо взе лек аванс от точка (41:40), но само за няколко секунди. Домакините се върнаха в срещата и продължиха да увеличават преднината си.

Най-резултатен за успеха на Шампион 2006 беше Цветомир Акимов с 20 точки, а Константин Паисиев се разписа с 16.

За Рилски спортист-2 Мирослав Васов приключи с 18 точки, а Васил Попов наниза 12.