Шампион 2006

Шампион 2006 отстъпи драматично в софийското дерби

January 23, 2019 | Bgbasket.com

В отложен мач от шампионата НСА се наложи над доста по-младия тим на Шампион 2006 с 62:58 пред собствена публика. Двубоят премина през няколко обрата, а серия от 18:0 в полза на домакините през третата част се оказа ключова за крайния му изход.

Тимът от спортната академия изгуби борбата под коша (32 срещу 44), но направи далеч по-малко грешки от гостите (16 срещу 23). След този двубой и двата отбора са с баланс 3-10.

В последния кръг НСА гостува на Монтана 2003, докато Шампион 2006 приема Славия.

Гостите взеха инициативата в началните минути и след серия от 9:1 се откъснаха напред със 7 точки. Постепенно съперникът им заигра по-добре и след първата част изоставаше с минималното 15:17. НСА стигна до пълен обрат през втория период. Тимът обаче не успя да задържи дълго преднината си и на почивката тимът на Лъчезар Коцев водеше с 36:27.

След паузата разликата в полза на Шампион 2006 стана двуцифрена. Домакините обаче започнаха да показват много по-точен мерник от далечно разстояние, след като за цялото първо полувреме имаха само една тройка. Това даде резултат и след невероятна серия от 18:0 те отново излязоха напред в резултата, като близо седем минути опонентът им не успяваше да се разпише. В края на частта Шампион 2006 прекъсна негативната си поредица и преди заключителния период изоставаше с 46:48.

Драмата продължи до последно, като НСА поддържаше крехък аванс. На няколко пъти гостите се доближаваха само на точка, но баскетболистките на Цанко Цанков удържаха аванса си и спечелиха.

Най-резултатна за успеха бе Петя Серафимова с 20 точки. Зорница Найденова се отчете с 12 точки, 11 има Мария Светославова. Силно се включи и Мария Генчева, която завърши с 9 точки и 14 борби.

За Шампион 2006 Деница Петрова отбеляза 17 точки. С дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби е Елена Димова. РадинаЖивачка добави 10 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА НСА - ШАМПИОН 2006

Шампион 2006 взе реванш от Академик за загубата в Пловдив

March 23, 2019 | Bgbasket.com
Отборът на Шампион 2006 победи Академик Пловдив със 70:57 точки в мач от 4-ия кръг на Втората четворка в А група при жените. Това бе втора победа за Шампион в този етап, като тимът нанесе второ поражение на пловдивчанки и взе реванш за ...
Bgbasket.com

Женският тим на Шампион 2006 отстъпи на Септември 97

March 16, 2019 | Bgbasket.com
Баскетболистките на  Шампион 2006 отстъпиха на Септември 97 със 64:57 точки в мач от 3-ия кръг на Втората четвърта в А група при жените.

Така Септември 97 постигна трета победа в ...
Победа за Шампион 2006 над Академик Пловдив
Женският тим изпусна Локомотив в Стара Загора
Баскетболистките на Шампион 2006 загубиха първото от двете гостувания в Стара Загора
Седмична програма на БК Шампион 2006 (7 - 13 януари)