Хасан Чауш със 16 точки (Bgbasket.com)

Мъжкият тим отстъпи в Самоков на Рилски спортист

March 10, 2019 | Bgbasket.com

Мъжкият вариант на Шампион 2006 допусна загуба като на Рилски спортист -2 в Самоков. Момчетата на старши треньора Николай Господинов отстъпиха с 51-96. В мъжката група Рилски спотист вече са с три победи и загуба и са единствено след Шумен (4-1) в класирането. В следващия предпоследен кръг Рилски има гостуване на Видабаскет, а срещата на Шампион 2006 бе изиграна по-рано през сезона. Последният мач на Шампион 2006 ще бъде на 24 март като домакини на Видабаскет. ако видинчани продължат участие в първенството.

Самоковци натрупаха двуцифрен аванс още през първата четвърт, след която водеха с 27:14. Поредна част с 27 точки за Рилски направи разликата 28 точки при 54:26. Равностойна трета част запази стабилната разлика на домакините, а през последната те се откъснаха още по-напред.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като с 27 точки и 5 асистенции завърши Васил Попов. 19 точки и 13 борби записа Мирослав Васов, а 16 плюс 8 – Николай Гелов.

За Шампион Хасан Чауш регистрира 16 точки и 6 борби, а 10 плюс 11 борби записа Николай Петков.