Bgbasket.com

Женският тим на Шампион 2006 отстъпи на Септември 97

March 16, 2019 | Bgbasket.com

Баскетболистките на  Шампион 2006 отстъпиха на Септември 97 със 64:57 точки в мач от 3-ия кръг на Втората четвърта в А група при жените.

Така Септември 97 постигна трета победа в групата след като вече надви НСА и Академик Пловдив. За Шампион 2006 това е второ поражение след загубата от пловдивския Академик. Тимът има и една победа над НСА.

В следващия кръг на 23-и март отборът на Септември играе с НСА, а Шампион е домакин на Академик Пловдив.

Домакините поведоха с 9:2 само за две минути в началото на срещата, а първата част приключи при 2 точки аванс за Шампион 2006 - 13:11. С тройка на Константина Какогиани Септември 97 на свой ред поведе бързо във втората четвърт и дори дръпна с 19:15 три минути преди почивката. Баскетболистките на Шампион 2006 отново излязоха напред и в края на първото полувреме водеха с 28:26 точки.

Гостите от Септември имаха силни минути в трета част и поведоха с 39:31 точки, за да влязат с аванс от 3 – 45:42 в последната четвърт. Шампион 2006 опита обрат и дори излезе с точка напред в резултата, но Септември 97 не позволи на съперника да напрупа аванс. Серия от 8 точки в средата на частта доведе резултата до 57:48 в полза на гостите и до края те удържаха водачеството за крайното 64:57.

Септември 97 отстъпи в борбата под коша, като овладя 35 срещу 60 борби за домакините, но се възползва от повечето грешки на съперника. Състезателките на Шампион 2006 направиха цели 37 грешки срещу 14 за гостите, които записаха и 22 откраднати топки, както и повече тройки- 8 от 27 опита срещу 3 от 8 опита за домакините.

Ивона Илиева бе най-резултатна за Септември 97 с 19 точки, 6 борби и 7 асистенции, а Михаела Петрова добави 15 точки. Константина Какогиани пък допринесе с 13 точки, 2 борби и 3 асистенции.

За Шампион 2006 Деница Петрова завърши с 15 точки, 10 борби и 4 асистенции. С 12 се отчете Радина Живачка, а по 11 реализираха Елена Димова и Микаела Дамянова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 - СЕПТЕМВРИ 97

Шампион 2006 взе реванш от Академик за загубата в Пловдив

March 23, 2019 | Bgbasket.com
Отборът на Шампион 2006 победи Академик Пловдив със 70:57 точки в мач от 4-ия кръг на Втората четворка в А група при жените. Това бе втора победа за Шампион в този етап, като тимът нанесе второ поражение на пловдивчанки и взе реванш за ...
Шампион 2006

Шампион 2006 отстъпи драматично в софийското дерби

January 23, 2019 | Bgbasket.com
В отложен мач от шампионата НСА се наложи над доста по-младия тим на Шампион 2006 с 62:58 пред собствена публика. Двубоят премина през няколко обрата, а серия от 18:0 в полза на домакините през третата част се оказа ...
Победа за Шампион 2006 над Академик Пловдив
Женският тим изпусна Локомотив в Стара Загора
Баскетболистките на Шампион 2006 загубиха първото от двете гостувания в Стара Загора
Седмична програма на БК Шампион 2006 (7 - 13 януари)