Bgbasket.com

Шампион 2006 срещу Тунджа за петото място при юношите

May 17, 2019 | Bgbasket.com

Шампион 2006 и Тунджа ще спорят за петото място на финалите на Държавното първенство по баскетбол за юноши U19, което се провежда в „Триадица“ в София. Столичният тим се наложи убедително над Шумен с 87:63, докато този от Ямбол преодоля Рилски спортист със 74:66. Загубилите днешните срещи ще се изправят един срещу друг утре в битка за седмото място в шампионата.

В първия мач за деня Шампион 2006 направи по-малко грешки от съперника си и имаше предимство по почти всички показатели, като най-сериозно бе то в подкошието – 41 борби срещу 29.

Тимът взе инициативата от самото начало и само за няколко минути поведе с двуцифрена разлика. Шумен правеше грешка след грешка, от която съперникът му се възползва. След първата част Шампион водеше с 29:18, като 10 от точките на отбора бяха дело на Стоян Кайнаров. Вторият период бе доста по-оспорван, като играта вървеше почти кош за кош. Баскетболистите на Николай Господинов удържаха аванса си и на почивката водеха с 51:39.

Серия от 10:0 в полза на Шампион даде начало на второто полувреме. Тимът продължи да увеличава разликата в своя полза и преди заключителната четвърт бе напред със 75:49. Основна заслуга за това имаше Хасан Чауш, който наниза 15 точки само за тази част. До края на мача играта бе доста по-равностойна, но интрига отдавна липсваше.

Най-резултатен за успеха с 18 точки бе Стоян Кайнаров. По 17 добавиха Хасан Чауш и Николай Петков (7 борби). С 12 точки е Алекс Георгиев.

За Шумен Виктор Серафимов се отчете с 21 точки, с 19 е Милен Чолаков.