Bgbasket.com

Успешен старт за Шампион 2006 при кадетките

June 10, 2019 | Bgbasket.com

Шампион 2006 и Левски започнаха с победи участието си на финалите на Държавното първенство за момичета U16, които се провеждат в столичната зала „Триадица“. На старта на надпреварата Шампион се наложи над Асеновец с 56:42, докато в другия мач от група А Левски победи Дунав Русе с 56:49.

Началото на първата среща започна много равностойно. Последва обаче серия от 12:0 в полза на столичния тим, който след първата част водеше със 17:9 след силни изяви на Микаела Дамянова. Вторият период бе много равностоен, като на почивката разликата се запази при 39:27. Ситуацията не се промени и след паузата. Преди заключителната четвърт Шампион 2006 водеше с 9 точки, а до края успя да спечели и с двуцифрена разлика.

Най-резултатна за успеха бе Микаела Дамянова с 21 точки. Боряна Димитрова добави 12.

С по 8 точки за Асеновец 2005 завършиха Дилек Хайрула, Кристина Генкова и Симона Бояджиева.

Вторият мач също започна оспорвано, но след силни финални минути на частта Левски поведе със 17:9. Домакините продължиха да увеличават аванса си и в средата на втория период разликата достигна 15 точки. В последните три минути обаче Дунав направи серия от 9:0 и на почивката намали изоставането си на 25:31.

Шампион 2006 ще спори за бронза

June 13, 2019 | Bgbasket.com
Септември 97 победи Шампион 2006 със 75:59 във втория полуфинален мач от държавното първенство за момичета U16 в София. Така тимът си осигури място във финала срещу миналогодишния шампион Черно море Одесос. Септември остава единственият непобеден отбор във финалите до момента. ...