Bgbasket.com

Кадетките на Шампион 2006 се класираха в четворката

June 11, 2019 | Bgbasket.com

Левски и Шампион 2006 са двата отбора от група А, които се класираха за полуфиналите на Държавното първенство за момичета U16, което се провежда в столичната зала „Триадица“. Те спечелиха днешните си мачове и в директен сблъсък утре ще определят победителя в групата. Левски се наложи над Асеновец 2005 с 66:24, като в нито една от частите гостите не записаха двуцифрен актив. Шампион пък се справи с Дунав Русе с 65:59.

Въпреки убедителната победа на Левски, двубоят не започна добре за нито един от двата тима. Те правеха пропуск след пропуск и след десет минути игра резултатът бе едва 6:5 в полза на столичния тим. Двубоят продължи да бъде много равностоен до средата на втория период, когато домакините взеха инициативата и на почивката вече водеха с двуцифрена разлика – 26:14.

След паузата Левски заигра по-добре и започна да трупа аванс, като преди заключителната четвърт имаше преднина при 50:20. Това на практика сложи точка на спора, а в оставащото време мачът се доиграваше.

Домакините имаха предимство по всички показатели, като най-сериозно бе то при процента стрелба (27/66 за 40% срещу 9/51 за 17%).

Най-резултатна за успеха бе Диана Вълчева с 13 точки, с дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби завърши Гергана Иванова. За Асеновец 2005 с 8 точки и 7 борби се отчете Симона Бояджиева.

След равностойни начални минути на втория мач, Шампион взе инициативата и след първата част вече водеше с двуцифрен аванс при 22:11. На няколко пъти Дунав сваляше разликата до 7-8 точки, но после съперникът му отново дръпваше в резултата, като на почивката столичният тим бе напред с 38:28.

Русенки започнаха много силно второто полувреме и след серия от 9:0 почти стопиха изоставането си. Близо четири минути домакините не успяваха да се разпишат преди серията да бъде прекъсната от успешен наказателен удар на Микаела Дамянова. На два пъти се стигна до равенства, а преди заключителната четвърт Шампион отново излезе напред при 47:45. До края столичният тим поддържаше крехък аванс и не позволи на съперника му да направи обрат.

Интересното бе, че двата отбора изпълниха общо 82 наказателни удара в мача, но направиха много пропуски. Шампион бе 25/46, а Дунав – 16/36. Отборът от София овладя 50 борби срещу 51 за съперника, като двата тима имаха сходни показатели и при грешките – съответно 28 срещу 31.

Микаела Дамянова отново бе над всички за победителите с 27 точки и 10 борби. С 12 точки е София Александрова. За Дунав с дабъл-дабъл от 17 точки и 14 борби е Раня Абурая, а 10 точки добави Елена Андреева.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 U16 - ДУНАВ РУСЕ U16

ЧЕСТИТА ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА НА ЖЕНИТЕ НА БЪЛГАРИЯ до 20
Шампион 2006 остана четвърти след драма в мача за бронза
Шампион 2006 ще спори за бронза
Кадетките на Шампион 2006 отстъпиха на Левски, играят срещу Септември на полуфинал