Шампион 2006 (сн. Bgbasket.com)

Шампион 2006 се справи с Черно море Одесос за две поред

February 08, 2020 | Bgbasket.com

Шампион 2006 постигна втора победа във Втора петица на женското първенство, като се наложи със 69:54 при гостуването си на Черно море Одесос във Варна.

Столичният тим води от началото до края, на моменти с почти 20 точки, за да вземе успеха над младия тим на домакините.

И двата отбора нямат мач в следващия кръг, тъй като този на Черно море с НСА бе отложен, а Шампион 2006 почива. Вместо това столичният тим изтегли двубоя си срещу Академик в Пловдив от шестия кръг по-рано, като двата тима ще се срещнат утре.

Съкрушителна първа четвърт и 28:11 в нея за Шампион дадоха рано самочувствие на момичетата на Лъчезар Коцев. Те играеха отлично в подкошието, за да имат солиден аванс в края на първата и началото на втората част.

До почивката Черно море също имаше много добри минути и почти навакса изоставането си и то бе само пет точки преди паузата.

След подновяването на играта обаче резултатността падна и в третата и четвъртата части домакините едва стигнаха по 10 точки.

Шампион не бе много по-убедителен, но все пак спечели периодите и увеличи отново преднината си за комфортния успех.

Черно море направи доста повече грешки, от които Шампион се възползва, а гостите направиха и 23 асистенции.

С 18 точки и 14 борби се записа Елена Димова, Йоана Тодорова вкара 17, с 13 точки, 10 борби и 6 откраднати топки завърши Микаела Дамянова, а Ванина Василева направи 9 асистенции.

Михаела Ангелова вкара 15 за Черно море, за 18 минути игра, Мариела Николова записа 6 точки и 10 борби.