Шампион 2006

Трети пореден успех за Шампион 2006 във втората петица на А група

February 09, 2020 | Bgbasket.com

Шампион 2006 продължава да е без загуба във Втората петица на женската А група. Столичният тим записа трети пореден успех, след като се наложи като гост над Академик Пловдив с 67:63. само 24 часа след победата си срещу Черно Море Одесос във Варна.

Шампион водеше почти през цялото време, с изключение на няколко минути през втората четвърт. Тимът загуби борбата под коша, но направи по-малко грешки и направи повече асистенции. Домакините отбелязаха едва 2 тройки и то в самия край срещу 7 за опонента си.

В следващия кръг Академик гостува на Септември 97 в търсене на първи успех в тази фаза на първенството, докато Шампион 2006 почива.

Елена Димова завърши с 22 точки и 11 борби за победителите. Както и вчера срещуЧерноМоре Одесос, така и днес много силен мач за Йоанна Тодорова, която вкара 20, а с 12 е Ванина Василева.

За домакините над всички с 22 точки и 20 борби бе Анна Римпова. Близо до дабъл-дабъл бе и Десислава Хилендарова, която остана с 9 точки и 13 борби.