Шампион 2006 (12)

Първи успех и за най-малките баскетболистки на Шампион 2006

November 08, 2020

Своят първи успех в шампионата за сезон 2020/21 постигнаха най-малките баскетболистки на Шампион 2006 - тези до 12 годишна възраст - набори 2009 и 2010. Момичетата на старши треньора Иренa Колева победиха с 54-36 състава на НСА. Така след два изиграни кръга те вече имат актив от победа и загуба.

Шампион 2006 спечели всичките части с изключение на последната. Силната игра в защита позволи на съперника да отбележи едва 4 точки в първата част и така още след десет минути игра Шампион 2006 бе напред с 20-4. Оттук насетне момичетата на Колева продължиха да играят отлично и накрая заслужено се поздравиха с убедителна победа.

Ния Тодорова отбеляза 18 точки и бе най-резултатна. Дара Трайкова се разписа с 14, а Аглая Рангелова добави 10 точки. Също така се разписаха Мая Макгивън с 6, Невена Величка с 4 и Екатерина Василева с 2.

Следващата среща на Шампион 2006 до 12 годишна възраст е срещу състава на Септември 97 на 21 ноември в залата на 50-то СОУ в столицата.
8.5.2

Две момичета на Шампион 2006 в проект на националния на България
Момичетата до 14 с различен подход през 2021 година
Кадетките на Шампион 2006 продължават без загуба
Лъчезар Коцев събира 17 момичета за лагер в Чепеларе
Лъчезар Коцев: Беше голям успех, че участвахме с всички отбори до края на първенствата