Шампион 2006

Втора победа за женският Шампион 2006

November 21, 2020 | Superbasket.bg

Шампион 2006 постигна втора поредна победа през новия сезон в женската А група. Баскетболистките на Лъчезар Коцев разгромиха Черно море Одесос с 84-51 в мач от петия кръг, изигран в зала „Триадица“. Столичанки убиха интригата още в първата четвърт и до края нямаха проблеми, с което нанесоха пета поредна загуба на своите съпернички.

Столичният тим има на сметката си и три загуби, докато баскетболистките на Венцислав Гечев все още не знаят какво е победа след пет кръга. На 29 ноември Шампион ще приеме Монтана 2003, а утре (неделя) Черно море ще гостува на Берое Стара Загора в изтеглена среща от деветия кръг.

Домакините стартираха по-съсредоточено и поддържаха известна преднина в дебютните минути с добри изяви на Микаела Дамянова, Рая Дошева, Диана Несторова и Виктория Иванова. Впоследствие Дамянова взе нещата в свои ръце и изстреля столичанки с 16 точки напред в края на първия период.

Във втората част дойде ред на Мария Делчева да покаже на какво е способна и авансът на Шампион придоби още по-сериозни измерения. Гостите не успяха да се отърсят от шока и техните съпернички се оттеглиха в съблекалнята с 52-22.

След паузата резултатността не бе толкова висока, колкото през първото полувреме, но това не попречи на домакините да овладеят напълно инициативата и да стигнат до категоричния успех.

Мария Делчева бе най-добра за победителките с 15 точки, Микаела Дамянова добави 14 и 8 борби.

Зехра Салим отговори за варненки с 25 точки и 8 борби. Ива Димова записа 12 и 11 овладени под двата ринга топки.