Шампион 2006

Шампион 2006 отстъпи на Балкан-2 в първия си мач за 2021

January 06, 2021 | Bgbasket.com

В първия мач за деня от А група за мъже в зала Триадица Шампион 2006 отстъпи на друг млад отбор Балкан 54-65.

Шампион 2006 поведе със 17:13 след десет минути игра, но след силна втора четвърт на почивката Балкан обърна за 35:30. Авансът на „зелените“ стана двуцифрен след паузата, но след серия от 12:0 равенството преди последната четвърт бе възстановено. Баскетболистите на Мирослав Ралчев обаче отново взеха инициативата през решителния период и нямаха проблем да спечелят. Те изгубиха борбата под коша, но направиха по-малко грешки и вкараха 8 тройки срещу само 1 за съперника.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за победителите с 24 точки, 13 има Мариян Хубанов, а с 11 е Стефан Михайлов. Силно се включи и Петко Петков със 7 точки и 12 борби.

За Шампион 2006 Алън Куршумов наниза 16 точки (7 борби), а по 13 добавиха Боян Боянов (7 борби) и Мартин Тодоров (8 борби).