Bgbasket.com

Шампион 2006 отстъпи на Локомотив в ББЛ А група

October 25, 2020 | Bgbasket.com

Локомотив се наложи над Шампион 2006 с 82:61 в пореден мач от шампионата на ББЛ А група. Отборите изиграха по една силна част през първото полувреме, след което Шампион имаше точка аванс.

След почивката обаче Локомотив затегна защитата и допусна само 9 точки в коша си за една част, което му позволи да дръпне напред в резултата. Тимът спечели и последния период и задържа стабилната разлика до края.

Даниел Запрянов вкара 21 точки за победителите, с 19 плюс 12 борби се включи Асен Попов, а с 15 точки и 6 асистенции се отчете Виталий Телчаров.

За Шампион Алън Куршумов записа 23 точки и 6 борби, а с 11 плюс 7 се включи Мартин Тодоров.

8.5.2

Спорт без публика до 31 август, в сила до един придружител за под 18 годишни
Паисиев и Куршумов с индивидуални награди на финалите във Варна
Шесто място за Шампион 2006 при юношите
Хубава победа за Шампион 2006 срещу Левски, ще спори за петото място
Обновиха задължителните инструкции към домакини и участващи в първенствата за подрастващи