Шампион 2006

Победа за Шампион 2006 над Академик Пловдив

January 13, 2019 | Bgbasket.com

Шампион 2006 се наложи с 58:55 (12:8, 20:12, 7:15, 19:20) над Академик Пловдив в спортния комплекс "Сейнт Джордж", в среща от 12-ия кръг на женското баскетболно първенство.

Мачът започна с изключително ниска резултатност като за първите десет минути домакините от София вкараха 12, а съперникът им се разписа едва с 8 точки. След това обаче Шампион започна да трупа аванс, който до почивката достигна до 12 точки (32:20).

Домакините загубиха концентрация след паузата и лесно допуснаха съперникът им да се доближи на 2 точки (33:35). След това бързо нанизаха 2 точки, с които си осигуриха глътка въздух преди последната четвърт (39:35).

Академик продължи да диша във врата на съперника си и въпреки, че успя да стопи пасива си отново до две точки, не успя да обърне резултата в своя полза.

Въпреки успеха, баскетболистките на Шампион направиха повече грешки (16-10), имаха и по-ниска успеваемост в стрелбата от далечно разстояние (26%-36%). За сметка на това пък бяха по-добри при отбелязването на две точки (45%-20%), овладяха и една борба повече от съперника си (48-47).

За Шампион Цветелина Димитрова вкара 21 точки, а Елена Димова добави 10.

За Академик Надежда Петрова се разписа с 18 точки, а Анна Римпова приключи с дабъл-дабъл - 13 точки и 17 борби.