Bgbasket.com

Юношите на Шампион стартираха със загуба финалите

May 12, 2016 | Bgbasket.com

Черно море Порт Варна победи Шампион 2006 в първия мач от финалите за юноши (19). Варненци поведоха рано рано и бяха напред цял мач, за да спечелят с крайното 70-60. Утре "моряците" ще се изправят срещу Тунджа Ямбол, докато Шампион излиза срещу БУБА баскетбол.

Черно море тръгна по-добре и след силен завършек на първата част и серия от 8-0, дръпна с 12 точки. Първият кош във втората бе за Шампион, но последва серия от 10-0 за варненци, която им донесе преднина от цели 23 точки още преди средата й. Малко по-късно се стигна и до +26, но на почивката се върна до 23.

Серия от 10-1 за начало на второто полувреме от страна на Шампион свали разликата до 14 точки. "Моряците" продължиха все пак да имат комфортен аванс, но софиянци се бореха и свалиха до 10 след 30 минути игра. В първите близо пет минути от последната четвърт Черно море нямаше нито точка, а Шампион отбеляза едва 4. Това доближи тимът на само 6 от съперника, но сякаш тук свършиха и силите за борене за обрат. Русанов хвана важна борба в нападение и вкара още по-важен кош. С това той даде начало от серия 8-0, с която варненци си решиха мача.

Победителите имаха сериозно предимство в борбата под коша - 48-29, а и двата отбора извършиха доста грешки - общо 46 в мача.

Най-резултатен за успеха стана Цветомир Куртев с 18 точки, като той хвана и 8 борби. Мартин Коцев пък вкара 5 стрелби от 17 опита и завърши със 17 точки, като записа и дабъл-дабъл след 11 борби.

За Шампион 2006 с 15 точки, но стрелба 4 от 12, приключи Боби Петров, докато Ивайло Тонев имаше 12 точки при 4 от 15.