(сн. Sportsimages.bg)

Победа и загуба с точка за момичетата на Шампион 2006 (14)

December 09, 2013

През уикенда се изигра втория турнир от А групата за момичета до 14 годишна възраст. В залата на Шампион 2006 в София четирите отбора завъртяха още по три мача всеки срещу всеки. Асеновец 2005, Левски и Шампион 2006 завършват календарната година с еднакъв актив. Отборите имат по 4 победи и 2 загуби, а последен в класирането с 6 поражения е тимът на Рилски спортист.

В първия ден от турнира в зала „Шампион” в София Шампион 2006 победи Левски в едно от дербитата с резултат 71-64. Победата за тима дойде след много силна последна четвърт, преди която той изоставаше с 6 точки, но със силно нападение и 27-14, Шампион обърна резултата и спечели.

19 точки за победата вкара Деница Петрова, а капитанът 15 Виктория Кръстева добави 15.

За Левски 16 точки отбеляза Виктория Койчева, а с 10 се включи Барбара Касабян.

В другия мач от първия ден Асеновец безпроблемно се справи с Рилски спортист с 68-23.

Във втория ден Асеновец записа две победи срещу преките си конкуренти за челните позиции. Тимът победи Шампион 2006 с 60-59, както и Левски с 44-35. В мача срещу „сините” тимът от Асеновград успя да вкара три поредни тройки в последната част и дръпна в резултата. Левски направи всичко възможно за обрат, но не стигнаха усилията на момичетата на Калина Попянкова и Красимира Гогова.

За победителките 16 точки реализира Гергана Гочева, а с 11 се отчете Петя Аргирова.

За Левски 18 вкара Мариета Миланова.

В другите мачове от вчера Шампион 2006 победи Рилски спортист с 47-37, а Левски се наложи над самоковки с 35-24.

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА ШАМПИОН 2006 - РИЛСКИ СПОРТИСТ (МОМИЧЕТА ДО 14)