Валентина Варамезова (сн. Sportsimages.bg)

Шампион 2006 продължава да мачка в Самоков

June 29, 2013

И в третия ден от последното републиканско първенство за сезона момичетата на Шампион 2006 до 14-годишна възраст продължават да мачкат своите съперници. Днес те се изправиха срещу Академк Пловдив и си тръгнаха като победители с 35 точки разлика - 82-47. Така след три изиграни мача в групата момичетата на Таня Гатева вече са с 3 победи и нямат поражение. Единственият друг отбор с такъв актив е този на Асеновец 2005, който днес победи Левски. Именно срещу Левски е следващият мач на Шампион 2006 и победа в него ще гарантира участие на полуфинал. Двубоят е от 12.30 в неделя в Арена Самоков.

Голямата разлика в мача дойде във втората четвърт, която баскетболистките на Шампион 2006 спечелиха с 23 точки - 30-7. Така още на почивката авансът им бе 30 точки - 48-18 и на практика двубоят бе решен.

Валентина Варамезова бе най-резултатна с 13 точки, 11 добави Гергана Христова, а Виктория Кръстева 10 точки.

За Академик с 19 точки и 11 борби завърши Маргарита Чипова.

В друг мач от група А на турнира Доростол записа първия си успех, след като се наложи над Костенец с 60-42.