(сн. Румен Рамунски)

Кадетите на България се класираха на полуфинал след убедителна победа

December 18, 2015 | Viasport.bg

Националният отбор по баскетбол за кадети (U16) постигна втора поредна победа в своята група на Балканската купа в Румъния.

В днешния ден нашите срещнаха вторият състав на домакините и го надиграха категорично с резултат 107:70. Така нашите са с две победи от два мача и спечелиха групата си, с което се класираха за полуфинал.

От самото начало българите показаха, че са по-добър отбор и отбелязаха първите 7 точки. Като цяло те направиха високо резултатна първа част и след края й водеха с 12 точки, а през втората поддържаха преднината си. На почивката тя стигна 18 точки, а в третата част остана в тези граници. В последните десет минути нашите отново вдигнаха оборотите и така направиха победата си повече от убедителна.

Българите отбелязаха общо 9 тройки от 22 опита, докато домакините бяха с едва 1 от 4. Отделно нашите са 20 от 28 от наказателната линия, а румънците с 19 от 33. Българите имаха и 26 отнети топки срещу 8 за съперника.

Най-резултатен за нашите стана Александър Матушев с 19 точки. По 15 пък имаха и Мартин Стефанов (9 борби) и Цветомир Чернокожев (7 борби). Треньорът Лъчезар Коцев пък даде шанс на всички свои състезатели да имат минимум 12 минути в двубоя, като всеки от тях отбеляха поне един кош.

Общото събрание на БФБаскетбол ще се проведе на 14 декември
БФБ селектира за лагери 14-годишни проектонационали
Започва сезона за подрастващи, кои ще са фаворитите
Вярваме в доброто: БК Шампион 2006 организира турнир за възрастни с ментални увреждания