(сн. Sportsimages.bg)

Левски победи с точка в дербито на 14-годишните

March 16, 2016 | Viasport.bg

Момчетата на Левски до 14 годиншна възраст победиха Шампион 2006 с 56:55 в една много драматична среща от поредния кръг на първенството в София. Шампион игра по-силно в началото и поведе с двуцифрена разлика, а тя бе такава и в третата част.

Към края й обаче след няколко поредни грешки на Паисиев и отнети топки и съответно отбелязани точки от Германов, левскарите се върнаха в мача. Те се доближиха на 5 точки, а в последната четвърт първо изравниха, след това и поведоха.

В края при точка аванс за левскарите Кристиян Икономов имаше шанс да донесе победата на Шампион, но пропусна и така победата остана за "сините".

Виктор Германов бе най-резултатен за успеха с 22 точки, а Андрей Дулгеру имаше 16. За Шампион по 20 точки отбелязаха Константин Паисиев и Кристиян Икономов.

Шампион 2006 - Левски 55:56 (16:13, 19:9, 12:20, 8:14)

Шампион 2006: Мартин Тодоров 5, Константин Паисиев 20, Кирил Койнаров 2, Йордан Данчев 2, Константин Дочев 2 (Никола Давидов 0, Кристиян Икономов 20, Стефан Терзиев 0, Боян Иванов 4, Иван Иванов 0, Марио Костов 0)
Ст. треньор: Емил Борисов

Левски: Деян Станчев 2, Андрей Дулгеру 16, Мартин Петров 0, Димитър Панайотов 8, Александър Георгиев 0 (Виктор Германов 22, Мартин Цолов 4, Пламен Георгиев 2, Йоан Пенев 2, Петко Лазаров 0)
Ст. треньор: Едуард Вълчев

БУБА баскетбол пък игра с лидера ЦСКА и записа категоричен успех със 77:54.

"Бубите" се откъснаха напред със силна игра във втората четвърт, след която натрупаха аванс от 14 точки. След паузата те контролираха нещата и макар да допуснаха разликата да падне до 9 точки, не позволиха на "червените" да се доближат по-близо.

Александър Витанов бе най-резултатен за победителите с 24 точки, а с 20 за ЦСКА се отчете Емил Стоилов.

БУБА баскетбол - ЦСКА 77:64 (16:17, 28:13, 15:11, 18:23)

БУБА баскетбол: Тимотей Христев 3, Александър Ватрачки 2, П Теофилов 10, Иво Владимиров 0, Петър Конакчийски 4 (Борис Петров 6, Иван Павлов 7, Константин Тошков 4, К Янков 2, Александър Витанов 24, Никола Цветанов 10, Лъчезар Тошков 5)
Ст. треньор: Емилия Кръстева

ЦСКА: Виктор Маргаритов 6, Йордан Кирилов 9, Виктор Петров 5, Емил Стоилов 20, Г Сребрев 0 (Деян Юруков 5, К Стоянов 0, Боян Маждраков 10, Виктор Гергов 0, Михаил Костадинов 6, Борис Койков 3, Виктор Димитров 0)
Ст. треньор: Христо Ценов

ЦСКА е лидер в групата със 7 победи и 2 загуби. След това следват БУБА, Шампион 2006 и Левски с еднакъв актив от 5 успеха и 4 поражения, а пети без победа от осем мача е Академик 17.

Треньорът на кадетите Лъчезар Коцев: В този набор има потенциал