(сн. Sportsimages.bg)

Кадетките на Шампион 2006 победиха в дербито с Рилски спортист

December 10, 2012

С три много интересни срещи кадетките завършиха участието си в А група за тази възрастова група за 2012 година. Двубоите в залата на стадион Георги Аспарухов бяха доста оспорвани,  равностойни, с неизвестен край и с много емоции от страна на всички отбори.

Много интересна и равностойна се оказа последната среща от програмата за деня. Тя бе между Шампион 2006 и Рилски спортист. Срещата премина през много приливи и отливи от страна и на двата тима. На почивката Рилски спортист имаше аванс от една точка, докато момичетата на Таня Гатева успяха да дръпнат веднага след подновяването с 8 точки разлика. Своята мини-серия направиха и възпитаничките на Иван Лепичев, а това закономерно доведе до драматичен завършек на този интересен двубой. В последните минути двата отбора си размениха няколко пъти лидерството, а в края няколко отнети топки от страна на Шампион 2006 на практика се оказа решаващо за изхода от двубоя.

Много силен мач за Евгения Нацкина, отбелязала най-много - 17 точки за победителките. Анна Аргелашка добави 12. Марина Адамова освен, че вещо дирижираше нападенията на отбора успя да отбележи 7 точки за втория успех на Шампион 2006 в групата.

За самоковки Никол Николова завърши с 21 точки, а Мария Станчева добави 10.

В първата среща Септември 97 се опъна доста на Черно море Одесос , но така и не успя да ги изненада. Варненки устискаха победата със 69-59 като с нея активът им стана 2-2. Септември 97 има мач по-малко и е с баланс 1-2.

С голям интерес се очакваше дербито между двата непобедени отбори – тези на Монтана 2003 и Левски. Краен резултат – 69-57 за Монтана 2003 и тяхна четвърта поредна победа като те останаха и единствени без загуба в класирането. Левски допусна първо поражение, а освен това имат и 2 победи в актива си.

Таня Гатева: Да не разделяме играчите на мой и твой