(сн. Sportsimages.bg)

Победа и загуба за девойките на Шампион 2006 през уикенда

November 12, 2012

През уикенда се изиграха първите два кръга от А групата за девойки до 18 години. В тях отборът на Шампион 2006 записа победа и загуба, което засега им отрежда второ място във временното класиране. В първата си среща момичетата на Таня Гатева се бориха с всички сили срещу Черно море Одесос, но така и не успяха да ги победят – 59-72.

Варненки поведоха от началото и продължиха с добрата игра до почивката, когато бяха с 13 точки напред. Мобилизиране на Шампион 2006 намали дефицита им много през третата част и след 30 минути игра те отново бяха в мача, изоставайки с 50-54.

Виктория Вълчинова вкара 16 точки за Шампион, а 14 добави Калина Аксентиева.

Вторият мач за Шампион 2006 бе на другия ден срещу отбора на НСА, а в него накрая те ликуваха с минимална, но сладка победа – 77-75. Така все пак момичетата се съвзеха след вчерашната си загуба и успяха да намерят сили за първа победа в шампионата.

Следващите два кръга ще се играят в началото на декември, когато на 2 и 3 Шампион 2006 ще бъде домакин в новата си зала – Шампион. Тогава възпитаничките на Таня Гатева ще излязат срещу отборите на Рилски спортист и НСА.

Таня Гатева: Не сме толкова далеч от водещите отбори в Б дивизия