Филипова бе неудържима (сн. Sportsimages.bg)

Драматичен първи успех на финалите за момичетата до 14 години

June 12, 2012

Момичетата на Шампион 2006 до 14-годишна възраст направиха успешен старт на започналото днес в зала "Триадица" в София републиканско първенство за тази възраст. В един изключително драматичен мач възпитаничките на Таня Гатева надиграха с една точка разлика - 61-60 Монтана 2003 и спечелиха дербито на първия кръг в група А на състезанието.

Победата не дойде лесно, въпреки че старта на мача предвещаваше успех за момичетата на Шампион 2006. На почивката те водеха с 15 точки разлика и всичко като че ли изглеждаше лесно след като и двете петици на Шампион 2006 показаха, че са по-добри от съперника. През второто полувреме се разигра Христина Гераскова (31 точки и 15 борби) от отбора на Монтана 2003 и се стигна до един завързан и оспорван финал на този първи мач за двата отбора на финалите. Накрая нервите на състезателките на Шампион 2006 се оказаха по-здрави и те абсолютно заслужено се поздравиха с успех, макар и минимален с една точка.

Страхотен първи мач в този финален турнир изигра Антония Филипова, която не само отбеляза 28 точки, но и хвана 14 борби и отне 6 топки от съперника. Друга сътезателка на Шампион 2006 завърши с дабъл дабъл - Ева-Цветалина Христова отбеляза 16 точки и хвана 12 отскочили от таблото топки.

Утре, отново в 16.30 часа в зала "Триадица" Шампион 2006 ще има за съперник Доростол Силистра, а феновете на тима очакват втори успех на отбора в пътя към финалната четворка. За нея се класират първите два тима от всяка предварителна група, а на полуфиналите ще играят на кръст първите срещу вторите в тях.