(сн. Champion2006.com)

Отлично представяне за момичетата до 12, малко не им стигна за титла

May 22, 2012

Няколко минути не стигнаха на момичетата на Шампион 2006 до 12 години за да станат шампиони на България за сезон 2011/12. На финала те отстъпиха на домакина Асеновец 2005 с 35-40, но в последната четвърт така бяха натиснали съперника и малко не им достигна да направят пълен обрат в резултата. Така Шампион 2006 завърши на второ място, а Асеновец 2005 стана първи.

Мачът тръгна изключително добре за домакините, които доминираха в първата част. Тимът вкара първите 6 точки, а първият кош за Шампион дойде повече от пет минути след началото. След това Асеновец вкара следващите 14 точки и първата част завърши при резултат 20-2. Следващите три обаче бяха спечелени от момичетата на Шампион съответно със 7-5, 7-6 и 19-9. Преди последните десет минути разликата бе 15 точки и Шампион се опита да я свали, като се доближи до съперника, но без да успее да осъществи обрат.

В последните две минути от пейката на Шампион искаха на два пъти прекъсвания, но от масата закъсняха и това предизвика скандали. Същата ситуация се повтори и преди почивката, когато наставникът на домакините Диан Гочев не получи желания тайм аут.

Капитанката на домакините Гергана Гочева бе най-резултатна за успеха с 14 точки, а 10 добави Глория Димитрова. За Шампион 2006 с 9 точки приключи Елена Иванова, 8 добави Елена Димитрова, а със 7 се отчете Сиана Нинова.

Бронзовите медали в първенството останаха за Левски. В мача за третото място "сините" не срещнаха много проблеми и надиграха категорично Тони 7 с 66-34.