Шампион 2006 (16) (сн. Sportsimages.bg)

И кадетите на Шампион 2006 тръгнаха ударно

June 08, 2014

Шампион 2006 надигра Дунав 2007 с 68-61 в първия си мач от група В на финалите за кадети (16). Тимът поведе убедително във втората част, но в третата русенци се върнаха в мача. Две минути преди края разликата бе едва 2 точки, но след това софиянци успяха да вкарат седем поред и спечелиха.

Ивайло Тонев завърши с 21 точки за победителите, а много силен мач изнесе Николай Титков с 18 точки, 8 асистенции, 5 борби и 4 отнети топки. Даниел Божилов също добави 18 точки, а Васил Ежев хвана 15 борби и отбеляза 7 точки. За дунавци Димитър Илиев се отчете с 19 и 7 асистенции.

Баскетболно детство Левски пък надигра драматично Академик София с 60-58. Двата тима изиграха много интересен двубой, който се реши след продължение. Победата бе донесена от Николай Леков, който отбеляза два наказателни удара в последните секунди. Малко преди това Пламен Василев бе изравнил за Баскетболно детство, а Дамян Попов сбърка за Академик, а след това и направи нарушението.

Красимир Кръстев бе най-резултатен за победителите с 18 точки, а с 12 и 8 борби е Георги Митровски. За Академик с 13 точки и 9 борби завърши Красимир Димитров.